راهنمای خرید کولر گازی و هر آنچه باید در مورد کولر گازی بدانید!

تصویر کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی و اسپلیت

کولر گازی (تهویه مطبوع)در سال 1902 توسط مخترعی به نام ویلیس کریر یا همان کریر معروف در آمریکا ساخته شد. این اختراع نقش مهمی در جامعه ایفا کرده است.با ورود کولر گازی و اهمیت آن برای بشریت تابستان های گرم و طاقت فرسا برای همیشه از بین رفت.

مخترع کولر گازی و تهویه مطبوع

تهویه مطبوع کولر گازی چیست؟

انسان ها در سال های گذشته به دنبال راهی برای شرایط آب و هوای بهتر و راحت تر خود در تلاش بودند و برای ساختن هوا از روش های زیادی استفاده کرده اند.یکی از وسایلی که برای فصل های گرما و سرما تولید کرده اند کولر گازی است که از سرمایش و گرمایشی مطلوبی را فراهم می کند. روی هوا عملیاتی انجام داده اند که شرایط آب و هوای محیط را برای زیستن راحتر و پاکیزه نگه دارد این انجام عملیات(تهویه مطبوع) نامیده شده است و باعث می شود که هوا به صورت اتوماتیک ثابت بماند. وظیفه ی این تهویه مطبوع شرایط راحت زیستن انسان ها در آب و هوای پاکیزه است که راحت تر از محصولات و فرایند نگهداری شود. از آنجایی که هوای اکثر نقاط جغرافیایی جهان به دلیل ریز گردها و تعدد کارخانه جات لازم است که برای آلایندگی هوا ،شرکت های سازنده ی کولر را واداشت تا مهندسین با طراحی و آپشنجدید به نام تهویه ی هوا ویژگی جدیدی به ابداعات در صنعت اسپلیت سازی ایجاد کنند. تا اکثر کسانی که در خانه ی خود بیماران تنفسی که دارند لذت بیشتری از نشستن در کنار این محصولات و تتکنولوژی جدید و به روز شده ببرند. بر آورد کردن این تهویه مطبوع به روش سر انگشت انجام می گیرد.  این برا آورد بهینه سازی مصرف انرژی است همانطور که ذکر شده است تهویه مطبوع شامل گرمایش و سرمایش است و در آخر هوا را تصفیه می کند.سالانه میلیون ها نفر با خانواده و دوستان خود در اماکن عمومی رستوران ، منازل، ادارات ،وزارت خانه و… به وسیله  کولر گازی از نسیم ملایم و خنک لذت دو چندانی برده اند.

عملکرد تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع و توضیح آن:

سیستم تهویه مطبوع می تواند رطوبت ، دما ، و سرعت جریان هوا را کنترل کند و گرما و سرما را به داخل فضای مورد نظر انتقال دهد. این تهویه مطبوع به سه دسته سیستم تقسیم شده است که عبارتند: 

انواع سیستم های تهویه مطبوع

1.سیستم های آب و هوا:

این سیستم عیب ها و امتیازات قبل را داشته است که در سیستم سرمایش به وسیله ی هوا و در گرمایش به وسیله آب صورت گرفته است. گرمایشی این وسیله با آب داغ  استفاده می شود که این آب داغ کل سیستم را تحت فشار قرار می دهدکه دمای آب را تا 180 درجه به بالا افزایش می دهد. گرمایش آب داغ اکثر برای منازل های بزرگ و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم آب و هوا

2.سیستم تهویه مطبوع کل آب:

در این سیستم آب در موتور خانه به وسیله دستگاه های حرارتی مثل دیگ آبگرم و دیگ بخار در فصل های سرد برای گرمایش ساختمان ها استفاده می شود، و در فصل های گرم از چیلر برای مجتمع های بزرگ برای خنک کردن استفاده می شود.از مزیت های این سیستم حجم کم و راه اندازی با حداقل هزینه است. 

سیستم تهویه مطبوع کل آب

 3.سیستم تهویه مطبوع کل هوا:

این سیستم تهویه مطبوع به وسیله ی کانال های هوا به محل مورد نظر فرستاده می شود و برای تهیه هوای گرم و سرد از دستگاه های به نام هوا ساز استفاده شده است این دستگاه هوا ساز در موتور خانه ها و محیط نزدیک به فضای تهویه شده در اتاقکی نصب می شود. این سیستم تهویه مطبوع سیال ناقل حرارت را به داخل فن کویل هوا ساز می فرستد و هوا توسط فن ها بر روی این کویل می گذرد و سرد و گرم شدن آن به وسیله ی کانال ها هوای سقفی را به داخل محیط تهویه شده همراهی می کند. هوای که از روی کویل عبور می کند،تصفیه و رطوبت گیری میشود  بعد هوا را به داخل محیط ارسال می کند. این سیستم تنها سیستمی است که می تواند تهویه مطبوع کاملی را فراهم کند و رطوبت هوا را تغییر دهد و ایرادی که این سیستم دارد این است که تجهیزات و کانال های انتقال هوا حجم زیادی دارند.

سیستم تهویه مطبوع کل هوا
هوا ساز در تهویه مطبوع چیست؟

هوا ساز دستگاهی است که به عنوان یک دستگاه تهویه مطبوع امروزه می توانید در اکثر منازل ها ببنید که ازش استفاده می کنند. ساختن این دستگاه هوا ساز می تواند تهویه هوا را در کل نقاط ساختمان پراکنده کند و فضای داخل ساختمان را یک محیط آرام و دلپذیری را برای ساکنان ساختمان فراهم کند.این هوا ساز فقط هوای سرد و گرم را تولید نمیکند بلکه هوا را پراکنده می کند و برای هوای سرد از چیلر استفاده می کند و به این صورت است که آب در کویل جریان می کند و با عبور هوا از بین کویل آب سرد خنک شده و بعد به وسیله ی هوا ساز پراکنده می شود ، و برای هوا گرم از دیگ بخار استفاده می شود. این دستگاه هوا ساز برای تنظیم رطوبت و تنظیم دما ساخته شده و این دستگاه برای ساختمان های بزرگ ، آپارتمان ها ، و فضاهای بزرگ عمومی می توانید استفاده کنید. دستگاه هوا ساز از چند لایه فیلتر استفاده می شود که برای تصفیه ذرات درشت از فیلتر فلزی که قابلیت شستشو دارند استفاده می شود. معمولا این فیلتر های هوا ساز برای تمیز نگه داشتن تمام اجزای پایین نصب می شود و برای تصفیه هوا فیلتر ها در چند ردیف پشت سر هم قرار دارندو در این هوا  ساز فیلتر درشت صفحه ای جلوتر از فیلتر ریز کیسه ای قرار می گیرد. با این که جا به جایی و نگه داری از فیلتر صفحه ای ارزان تر است ولی فیلتر کیسه ای گران تر از آن محافظت می کند.

هوا ساز در تهویه مطبوع چیست؟
 انواع هوا ساز تهویه مطبوع چیست؟

دستگاه های هوا ساز تقسیم شده اند که عبارتند:

هوا ساز ساده یا معمولی: دستگاه هوا ساز ساده یا همان معمولی از کویل گرمایش و کویل سرمایش برای مکان های تجاری و صنعتی استفاده می شود. هوا ساز معمولی از نظر فنی به 2 نوع تقسیم شده است هوا ساز فن دمنده و هوا ساز فن مکنده. هوا ساز در این فن دمنده محفظه مخلوط می شود و بعد به میان فیلتر ها و کویل ها می وزد و فشار این فن هماهنگ است. این هوا ساز ساده یا همان معمولی از فیلتر فلزی آلومینیومی استفاده شده است. 

انواع هوا ساز تهویه مطبوع

اجزای سازنده ی کولر گازی:

1.انواع کمپرسور و معرفی مشخصات:کار کمپرسور گردش گاز مبرد بر روی مدار است. کمپرسورها از 3 نوع تعریف شده است.

1_ کمپرسور روتاری: این نوع کمپرسور به صورت عمودی گاز را کمپرس میکند.

2_کمپرسور پیستونی: این نوع کمپرسور به صورت پیستونی داخل سیلندر گاز را کمپرس میکنند.

3_کمپرسور اسکرول: کار کمپرسور اسکرول به این صورت انجام میشود که سانتریفیوژی و چرخشی گاز را کمپرسی می کند .

انواع کمپرسور ها

2.معرفی انواع کندانسور: کندانسور وسییله ای در کولر گازی است که عمل جدا کردن  آب را انجام می دهد. با بیانی دیگر بخاریی که از کمپرسور از دست می رود را تبدیل به مایع می کند.زمانی که از آب و هوا همزمان برای خنک کردن کندانسور استفاده میشود به آن کندانسور تبخیری گفته می شود. کندانسور در موارد مختلفی استفاده می شود که یکی از آن ها برای خنک کردن هوا قابل استفاده است.

تصویر کندانسور کولر گازی


3.اواپراتور: اواپراتور یک قطعه حرارتی است که در آن مواد سیال مایع وارد می شود. و چون فشار کمی دارد با کمترین حرارت ممکن به اوج نقطه جوش می رسد و گرم می شود. با تزریق گاز فریون R22  یا R407C در درون لوله ها ، پمپ آب فشار اتمسفر هوا ،کاهش پیدا می کند و درجه حرارت هوا و آب پایین می آید. در نتیجه سیستم سرمایشی که ایجاد می شود محیط را خنک و سرد نگه میدارد. 

تصویر اوپراتور کولر گازی

4.شیر انبساط: شیر انبساط گرمایی دارای بخش تهویه مناسب است که وظیفه ی آن کنترل میزان سیال کاری به قسمت اواپراتور بوده که خروجی سیال فوق گرم اواپراتور را برعهده گرفته است. شیر انبساط گرمایی یک کنترل گر مکانیکی بوده که کار آن بدین صورت است ، زمانی که دمای اواپراتور افزایش پیدا می کند جریان سیال بیشتر می شود و گرما بیشتری را جذب کرده است که منجر به خنک شدن سیال خواهد شد و در این صورت سوزن شیر انبساط گرمایی را بالا می برد.

شیر انسباط کولر گازی

5.لوله موئین: کار لوله موئین کنترل جریان مایع مبرد است. افت و فشار جریان مایع مبرد بستگی به طول و قطر آن دارد و طول آن بین 1تا6 متر است.عیب بزرگ لوله موئین این است که زمانی که آن را به کار گرفتیم دیگر نمی توان آن را عوض کنیم. یادآوری کنیم که ،لوله موئین ساده و ارزان قیمت است وهزینه سیستم خنک کننده را کاهش می دهد.

لوله موئین کولر گازی

انواع گاز کولر گازی:

برای تولید باد خنک در کولر گازی از گازهایی مثل:(R22_R410a_R404_R134a )استفاده می شود.

انواع گاز کولر گازی

_ترکیبات گازR22: گاز R22 از هیدرو فلوئورو کلوئورو کربن ساخته شده است این گاز به دلیل کربن بودنش باعث نازک شدن لایه ازون میشود و برای کولر گازی های جدید توصیه نمی شود ، همچنین این گاز استاندارد نیست .

ترکیبات گاز R22

_ترکیبات گازR410a: این گاز از ترکیباتی همچون هیدرو فلوئورو متان ساخته شده است و لایه ازون را تهدید نمی کند.این گاز کاملا استاندارد بوده و برای تمامی کولر گازی ها توصیه می شود.

گاز R410

تفاوت گاز R410a با گاز R22: در سال 1995 پروتکلی در توکیو و پروتکلی در آمریکا اعلام کردند و ثبت شد که برای تخریب لایه ازون از بعضی از گاز ها استفاده نشود مثل گازR22.

تفاوت گاز R410A و گاز R22

معرفی و مشخصات انواع کولر گازی:

کولر گازی ها در انواع مدل های مختلفی بوده که هر روز با تنوع گوناگون عرصه بازار می شود. این کولر گازی ها شامل مدل های زیر است که عبارتند از:

انواع کولر گازی

معرفی کولر گازی های دو تکه:

کولر گازی های اسپلیت از دو تکه جداگانه ساخته شده است که قسمت خارجی آن از کمپرسور و کندانسور تشکیل می شود، که در قسمت بیرون ساختمان قرار میگیرد و قسمت داخلی آن که اواپراتور نامیده می شود در قسمت داخلی ساختمان نصب میگردد. قسمت داخلی و خارجی کولر گازی اسپلیت که با هم تشکیل کولر کامل را میدهند به وسیله ی یک لوله مسی و آلومینیومی به هم متصل گردیده است.لوله باریک سرما را از بیرون به داخل منتقل می کند و لوله ضخیم گاز گرم را به قسمت بیرونی و کمپرسور هدایت می کند. این  کولر ها دارای مدل اینورتر هستند که 75% نسبت به مدل های معمولی مصرف برق کمتری دارند.

پنل کولر گازی ال جی
مشخصات و طرز استفاده از کولر گازی پرتابل:

این کولر گازی ها همانطور که از اسمشان پیداست برای محیط های کوچک طراحی شده است که راحت تر قابل حمل و جابه جایی باشد. این کولر گازی ها به جز حالت سرمایشی دارای گرمایشی نیز هستند.این نکته را یادآور می شویم که در حالت سرمایشی گرمای موتور به وسیله ی یک لوله یا شیلنگ به خارج از محوطه فرستاده می شود. استفاده از حالت گرمایشی در این نوع کولر چون به وسیله هیتر انجام میشود هزینه مادی آن ها بالا است و زیاد توصیه نمی شود .

کولر گازی پرتابل

ساختار و مشخصات کولر گازی های ایستاده:

این نوع کولر ها در دو نوع تک فاز و سه فاز که معادل معمولی و اینورتر است وارد عرصه بازار  شده است. این کولر گازی ها دو تکه هستند و اجزای داخلی در قسمت داخلی کولر است و بر خلاف کولر های پرتابل قابلیت جابه جایی ندارند و اجزای خارجی آن باید در خارج از محوطه قرار گیرد. این نکته را یادآور می شویم که این کولر گازی ها برای محیط های بزرگ مانند تالار یا مرغداری یا سوله هاو… به کار گرفته میشوند به همین دلیل در سایز بالای 48000 تولید می شود.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی های اینورتردار:

کولر گازی های اینورتر که در بین عموم مردم به کولر گازی کم مصرف نیز شناخته میشود که عمدتا به دو دسته تقسیم شده است:دسته اول جریان مستقیم و جریان متناوب و دسته دوم سیستم کنترلی اما با موتور جریان مستقیم .فرق کولر گازی های اینورتر دار با کولر گاز های قدیمی این است که اینورتر دارها خود به صورت اتوماتیک بسته به دمای محیط تنظیم می شود اما کولر گازی های قدیم باید به صورت دستی دمای مورد نظر خود را وارد می کردند. این نکته را یادآوری میکنیم که در کولر گازی های قدیم کمپرسور آن ها ثابت بودند اما در نسل جدید کولر های گازی اینورتر کمپرسور آن ها به صورت متغیر است و این متغیر بودن خود یکی از ویژگی های خارق العاده در کولر های کم مصرف هستند .

اینورتر کولر گازی

نگاهی اجمالی در تفاوت کولر آبی با اسپلیت دو تکه:

کولر آبی و کولر گازی مصرف کنندگان خاص خود را دارند. کولر آبی بیشتر در مناطق سردسیر کاربرد دارد و در مناطق شرجی جوابگو نیست اما کولر گازی در مناطق خشک و گرمسیر به کار برده می شود. کولر آبی با  آب، ولی کولر گازی با گاز مایع مخصوص کار می کند. کولر آبی در شبانه روز تقریبا 700 لیتر آب را مصرف می کند ولی کولر گازی در شبانه روز اگر روشن باشد به اندازه ی مصرف کولر آبی هزینه ی مادی ندارد. کولر گازی ها با چرخش گاز در مدار باعث سرمادهی و گرمادهی میشود و همچنین با جذب هوای گرم اتاق تولید سرما می کند. کولر آبی ها آب را تبخیر کرده و به سرما تبدیل می کند.

کولر گازی و کولر آبی

امروزه با توجه به نیاز بشر و آسایش هرچه بیشتر زندگی انسان ها بر خود لازم می دانند که از لوازم  آسایشی و راحتی بیشتری استفاده کنند. یکی از این وسایل آسایشی کولر گازی است که هر روزه استفاده از آن رو به افزایش است .اما با توجه به تنوع محصولات کولر گازی انتخاب برترین کولر برای مصرف کننده کمی دشوار است و برای انتخاب محصول در دو راهی قرار می گیرند. ما قصد داریم در اینجا با معرفی بهترین محصول کولر گازی بتوانیم شما را تا جایی که مقدور و لازم است، راهنمایی کنیم تا بتوانید با توجه به نیاز خود و ویژگی های هر کولر محصول مورد نظر را انتخاب کنید.

معرفی بهترین برند کولر گازی:

معرفی بهترین برند کولر گازی
1.اسپلیت دو تکه اوجنرال:

این غول بزرگ تولید کننده، که در کشور ژاپن فعالیت می کند از سال 1936 شروع به کار کرده است و تا به امروز پیشگام با فناوری های روز دنیا قدم به قدم جلو آمده است و توانسته است در صنعت کولر گازی در جهان خود را مطرح کند و حرفی برای گفتن داشته باشد. شرکت اوجنرال از اول با نام فوجیتسو محصولات خود را وارد بازار می کرد اما در سال 1960 با تولید کولر گازی های پنجره ای نام برند خود را به اوجنرال تغییر داد. کمپرسورهای اسپلیت دو تیکه در 3 نوع پیستونی ،روتاری،اسکرال تولید میشود و سایز آن ها هم از 12000 به بالا شروع می شود و هر کدام از اسپلیت های دو تکه با توجه به نوع آب و هوا کاربرد خود را دارد. این اسپلیت های دو تکه برای کاهش مصرف انرژی برق از فناوری اینورتر استفاده میکند و درجه مصرف انرژی آن A است که در کمتر مصرف کردن برق تاثیر به سزایی دارد. 

اسپلیت دو تکه اوجنرال

مشخصات کمپرسور کولر گازی اجنرال مدل AOG24RZEL:

یکی از بهترین مدل ها کولر گازی اجنرال مدل AOG24RZEL به حساب می آید این مدل با طراحی زیبای خود توانسته رتبه ی بهترین اسپلیت دو تکه ای را به نام خود ثبت کند این کولر گازی با کارایی زیاد و مقاومت بالا در برابر سرمای زمستان و گرما تابستان معروف است. وزن کمپرسور کولر گازی اجنرال 80 کیلوگرم بوده و طول عمر کمپرسورش 40 ساله همچنین جزء موتور های T3 به حساب میاد و کاملا موتور سایلنتی را داراست، نوع کمپرسور پیستونیه که برای مناطق گرمسیری بهترین گزینه به حساب می آید.رادیاتور این محصول منحصر به فرد طلایی بوده و خطر فرسایش یا زنگ زدگی، این کولر گازی را تهدید نمیکد.قدرت سرمادهی کمپرسور این اسپلیت 24000 و قدرت گرمادهی کمپرسور 26000 است.این کولر گازی سردو گرم بوده و کاربر قادر خواهد بود که در سرما و گرما نهایت استفاده را از این محصول بکند،این کولر گازی برای منزل ها و اتاق های 30 تا 60 متر را کاملا مناسب بوده و کامل ساپورت میکند همچنین این کولر گازی در کاوازاکی ژاپن تولید میشود و کشور تایلند منتاژ میکند. رده انرژی A و همون متوسط این کولر گازی را با کولر گازی های دیگر جدا میکند و هنگام کار کردن 12 آمپر و در هنگام استارت 12.8 آمپر برق میگیرد و با برق تک فاز هم کاربران میتوانند از این محصول منحصر به فرد استفاده کنند همچنین نسبت به کولر گازی های مشابه کاملا کم مصرف و مقرون به صرفه است. گاز کمپرسور این محصول R22 است که تنها ضعف این کولر گازی به حساب میاد.

مشخصات کمپرسور کولر گازی اجنرال مدل AOG24RZEL:
 مشخصات پنل کولر گازی اجنرال مدل AOG24RZEL:

اسپلیت دو تکه مدل AOG24RZEL یکی از زیباترین و با کیفیت ترین پنل داخلی را داراست.این پنل به طرز عجیبی زیبا است که در طراحی آن زمان زیادی صرف شده است و هزینه های زیادی برای برند اوجنرال در برداشت. زیبایی پنل داخلی با هر مدل دکوراسیون داخلی همخوانی دارد و با قرار گرفتن در هر محیطی فضایی شیک و مدرنی به وجود می آورد. کمپرسور های به کار رفته در اسپلیت دو تکه اوجنرال از نوع اسکرال و روتاری بوده و مبرد به کار رفته در آن ها از نوع R22 و R410a سازگار با محیط استفاده شده است. کمپرسور روتاری در مقایسه با کمپرسور اسکرال برای حجم چگالی بیشتر از گاز و رساندن آن به دما و فشار بالا کاربرد دارد. این اسپلیت دو تکه اوجنرال مدل AOG24RZEL موقعیت نصب دیواری در ظرفیت های 12000 تا 30000  بی تی یو تولید و استفاده این مدل مناسب ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی هستند و این اسپلیت دو تکه به گونه ای طراحی و تولید شده است که با کمترین میزان مصرف انرژی بیشترین بازدهی را به همراه دارند. این اسپلیت دو تکه مدل AOG24RZEL برای تمامی مناطق با هر شرایطی تامین هوای خنک و مطبوع بهرمند شده است.

 مشخصات پنل کولر گازی اجنرال مدل AOG24RZEL:

2.کولر گازی گری:


کولر گازی گری همانند اوجنرال و سایر برند های معروف دیگر در صنعت اسپلیت دو تکه فعالیت چشمگیری داشته و در بازار توانسته با محصولات شرکت های دیگر در عرصه بازار رقابت کند. شرکت گری از سال 1991 در کشور چین شروع به فعالیت کرده است .شرکت گری در انواع مدل های مختلف اسپلیت های 2 تکه را مانند مدل پنجره ای ، پرتابل ، ایستاده و … را تولید کرده و از کمپرسورهای روتاری و اسکرال برای مناطق معتدل و پیستونی برای مناطق خشک و گرمسیر استفاده می کند.شرکت گری فقط به اسپلیت 2 تکه اکتفا نکرده است و محصولاتی همچون چیلر و فن کویل و هواساز را در کارنامه درخشان تولیدات محصولات با کیفیت خود دارد.

کولر گازی گری

مشخصات کمپرسور کولر گازی گری مدل H30H1 اسماتیک:

اسپلیت ها دو تکه گری در مدل ها و ظرفیت های متنوعی تولید و عرصه بازار شده است. این مدل اسپلیت دو تکه گری مدلH30H1 اینورتردار است که می توانیم لقب بهترین اسپلیت دو تکه کم مصرف را به آن بدهیم. این مدل اسپلیت دو تکه کم مصرف دارای گاز مبرد R410a است که با محیط زیست و لایه ازون سازگاری دارد و هزینه مصرف برق را پایین می آورد. تنوع ظرفیت های اسپلیت دو تکه گری برای هر محیطی با متراژه خانه ها مناسب است، مثال: این که اسپلیت گری 12000 برای محیط هایی با متراژه 10 تا 24 متر مربع است که به راحتی هوای محیط را تهویه می کند. یکی از امکانات این اسپلیت مدل H30H1  گری که دارد سیستم خنک کننده سریع ، حالت خواب ، حالت آی فیل ، تایمر و حالت بالا پایین کردن باله است که شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

مشخصات کمپرسور کولر گازی گری مدل H30H1 اسماتیک:
مشخصات پنل کولر گازی گری مدل H30H1 اسماتیک:

سادگی پنل این مدل H30H1 اسپلیت برای هر دکوراسیون خانه ای مناسب است پنل داخلی این مدل H30H1 اسپلیت دو تکه اندازه استانداری دارد که روی دیوار قرار می گیرد، و جنس این پنل از پلاستیک ساخته شده است و در برابر ضربه خیلی مقاوم است. یکی از خود نمایی اسپلیت دو تکه گری مدل H30H1 یک نمایشگر محو و خوانا که طراحی شده است . دکمه های بزرگ روی این پنل داخلی اسپلیت دو تکه گری نمایشگر مخفی قرار گرفته است که موقعی کولر گازی را روشن می کنید دکمه ها خود نمایی می کنند.این اسپلیت دو تکه گری واحد خارجی دارد که در بیرون از محیط قرار می گیرد بدنه این اسپلیت به گونه ای ساخته و طراحی شده است که در برابر باد و باران و حرارت بسیار مقاوم است و مهم تر از همه بدنه این اسپلیت دو تکه دچاره فرسودگی و پوسیدگی نمی شود.

مشخصات پنل اسپلیت دو تکه مدل H30H1 اسماتیک:

اسپلیت دو تکه ال جی یکی از بهترین کولر گازی های شرکت ال جی در جهان بوده است که در سال 1336 به تولید رسید. این اسپلیت دو تکه ال جی طرفداران خاص خود را دارد ،نسل جدید این مدل کولر گازی اینورتردار است که عرضه بازار شده است و در تولید گرما و سرما کیفیت خیلی بالایی دارد .اسپلیت دو تکه ال جی از بهترین مصرف انرژی بهرمند است که 75% کاهش مصرف انرژی را در هر بار مصرف به دنبال دارد. موتور با قدرت بالا اسپلیت دو تکه ال جی نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دارد. یکی از قابلیت هایی که دارد نصب راحت آن است که افراد زیادی را جلب خود کرده است.

3.کولر گازی ال جی: 
اسپلیت دو تکه ال جی

مشخصات کمپرسور کولر گازی ال جی مدل NF128ST1 نکست فایتینگ:

کمپرسور اسپلیت دو تکه ال جی در سه نوع مدل مختلف تولید شده است که عبارتند:کمپرسور پیستونی،کمپرسور روتاری و کمپرسور اسکرال این مدل کمپرسور های اسپلیت ال جی با شرایط آب و هوای مناطق خود را وفق می دهد.شاید تا به حال در بازار مدل های مختلفی از کولر گازی اینورتردار دیده باشید، اما این مدل NF128ST1 نکست فایتینگ از کمپرسور های قدرتمند و تکنولوژی اینورتر 7 بهره مند است که تهویه ی هوا علاوه به خنک کننده سریع در مصرف برق زیاد صرفه جویی می کند و مشکلات صدا و عدم بازدهی مناسب را حل کرده است. صرفه جویی این کمپرسور اینورتر اسپلیت دو تکه مدل NF128ST1 نکست فایتینگ بصورت دائم سرعت را تنظیم می کند تا همیشه دمای مورد نظر در حالت یکسان باقی بماند. این اسپلیت دو تکه علاوه به محدوده پر سرعت خنک کننده، هوا را دورتر می دمد تا محیط را سریع تر خنک کند.

مشخصات کمپرسور کولر گازی ال جی مدل NF128ST1 نکست فایتینگ:

مشخصات پنل کولر گازی ال جی مدل NF128ST1 نکست فایتینگ: 

طراحی مدرن این پنل مدل NF128ST1 اسپلیت نکست فایتینگ صفحه نمایش بزرگی را  برای بررسی آسان میزان انرژی استفاده کرده است رنگ این پنل سفید طراحی شده است.این اسپلیت دو تکه ال جی با توجه به مدل های دیگر وزن مناسبی دارد که حداکثر این وزن 24/7 کیلو گرم برای یونیت خارجی و 8/5 کیلو گرم برای پنل دیواری در نظر گرفته شده است. جهت پره توسط کاربر از بین 6 حالت تا مسیر وزش باد مطابق با میل آنها تنظیم و تغییر می گردد. این کولر گازی ال جی مدل NF128ST1 نکست فایتینگ آپشن های مانند حالت خواب دارد که یک دکمه دارد که می توانید به وسیله ی آن کولر گازی را برای جریان هوای غیر مستقیم،زمان خاموشی مد نظر و باد ملایم تنظیم کنید تا باعث راحتی خواب در محیط شود. یکی از فناوری هایی که این اسپلیت دارد و تضمین می کند این است که  سطح این دستگاه مقاومت زیادی نسبت به خوردگی و فرسایش داشته و طول عمر مبدل حرارتی را برای مدت طولانی افزایش می دهد. و پنل این اسپلیت دو تکه ال جی از هر گونه زنگ زده ای جلو گیری می کند.

مشخصات پنل اسپلیت دو تکه ال جی مدل NF128ST1 نکست فایتینگ:
 4.کولر گازی هیتاچی:

شرکت هیتاچی در سال 1990 شروع به تولید کولر گازی کرده است کولر گازی هیتاچی یکی از بهترین محصولات کم مصرف کولر گازی به شمار می آید. یکی از امتیازات این اسپلیت دو تکه این است که دارای 3 پنل و یک موتور با فناوری تکنولوژی اینورتر برخوردار است. کم مصرف بودن این مدل کولر گازی با بازدهی بالا می توان در بازار دانست. اسپلیت دو تکه هیتاچی در سه مدل عرصه بازار شده است مدل معتدل و تروپیکال با کمپرسور دور ثابت و گاز R22 ،و مدل اینورتر معتدل با کمپرسور R410 و قابلیت سرمایشی و گرمایشی در ظرفیت های 8000 تا 30000 است. یکی از ویژگی های این اسپلیت دو تکه هیتاچی فیلتر تصفیه هوای نانوتیتانیوم واسابی این فناوری مدرنی که با تصفیه هوا باعث از بین بردن باکتری ها و ضد قارچ و کپک و ضد آلرژی و بودزایی به همراه دارد این فیلتر تصفیه هوای نانوتیتانیوم واسابی برای از بین بردن باکتری 100% ثابت شده است.

اسپلیت دو تکه هیتاچی
 مشخصات کمپرسور کولر گازی هیتاچی مدل RAS-50WPA:

کولر گازی های هیتاچی از جدیدترین کمپرسور و تکنولوژی بوده که با قابلیت های ممکن از کاهش مصرف انرژی بهره می برد که با وجود مصرف برقی که دارد ، گرمادهی و سرما دهی بی رقیبی را برای شما به ارمغان می آورد. کمپرسور این سری از کولر گازی هیتاچی مدل RAS-50WPA با سرعت متغییری که دارد سیستم مرکزی راقادر میسازد و با هر شرایط محیطی می توانید آن را تنظیم کنید.با استفاده از فناور های که این کولر گازی هیتاچی دارد تا 20% کارایی بهتر و 40% مصرف برق کمتر به عمل می آید.این اسپلیت دو تکه کولر گازی مدل RAS-50WPA یک تکنولوژی جدیدی برای تصفیه هوا با استفاده از بهره گیری کاتالیزور نانو تیتانیوم واسابی استفاده شده است که که این فناوری تاثیر فوق العاده ای در ضد باکتری ، ضد آلرژی و بودزایی دارد.این فیلتر 100% باکتری ها را از بین می برد. این کولر گازی سرمایی فوق العاده ای را ایجاد کرده و با حد اکثر قدرت در مدت زمان کوتاهی فضای اتاق را خنک می کند و در مواقعی که اتاق گرم باشد می توانید با یک دکمه حس آرامش و خنک بودن را با این کولر گازی اسپلیت دو تکه هیتاچی مدل RAS-50WPA تجربه کنید. این کولر گازی موقعی که برق خاموش شود بدون تغییر تنظیمات قبلی به صورت اتوماتیک شروع به کار می کند. این اسپلیت دو تکه دیواری برای جریان یکنواخت ورودی هوا با قیاس سیستم تهویه مطبوع معمولی 50% بزرگ تر شده است که هرچه برق کمتری برای چرخشی فن مصرف کند جریان هوا یکنواخت تر می شود. 

 مشخصات کمپرسور کولر گازی هیتاچی مدل RAS-50WPA:
مشخصات پنل کولر گازی هیتاچی مدل RAS-50WPA:

این اسپلیت دو تکه هیتاچی دارای دو عدد پنل داخلی و خارجی است که با الت بسیار جذابی تولید شده اند. پنل داخلی دارای بدنه ای فلزی است  که با رنگ براق خود می تواند دل هر بیننده ای را به خود جذب نماید. بدنه فلزی باعث می شود تا در برابر هر نوع آتش سوزی مقاوم باشد و از خساتر های احتمالی وارده جلوگیری کند. بر روی نمای جلویی پنل یک عدد لیبل هیتاپی حک شده است که نشانه اصالت و صدرت برند هیتاچی است. ابعالد این یونیت داخلی یعنی عمق، ارتفاع و طول 230 ، 300 و 790 میلی متر هستند. اما پنل خارجی دراای ساختار مقاوم تری است چراکه باید در برابر هر نوع آسیبی مقاوم باشد. ساختار آن به گونه ای است که در برابر شرایط بسیار جوی همانند دماهای بالاتر از 50 درجه نیز مقاومت خواهد داشت. ابعاد این پنل هم یعنی عمق ، ارتفاع و طول به ترتیب 280 ، 650 و 850 میلی متر است. همچنین وزن این پنل تنها 45 کیلوگرم است که هنگان نقل و انتقال به هیچ وجه اذیت نخواهید شد. وزن پنل داخلی تنها 10 کیلوگرم است که این وزن می تواند نصب را بسیار راحت تر نماید. همراه با این دو پنل در کارتن آن یک عدد ریموت کنترل به همراه دفترچه راهنما نیز وجود دارد.

پنل کولر گازی هیتاچی مدل RAS-50WPA
5 – کولر گازی سامسونگ

در داخل بازار بهترین نوع کولر گازی ها متعلق به این برند عالی هستند چراکه توانسته است تا بهترین نوع از تکنولوژی ها را به داخل انها وارد نماید. اسپلیت های سامسونگ از بهترین نوع از کمپرسور ها یعنی کمپرسور های اسمارت اینورتر و کمپرسور های هشت قطبی بهره می گبرد. این کمپرسور ها می توانند بهترین شرایط را برای بازده بالاتر و همچنین مصرفی بسیار کم ایجاد کنند. به این ترتیب اکثر کولر گازی های با برند سامسونگ دارای برچسپ انرژی A هستند. مهمترین نکته در مورد طراحی این اسپلیت ها، وجود فناوری و سبک جدید در طراحی یعنی TRIANGLE DESIGN است. در این نوع از طراحی، اسپلیت ها به صورت سه ضلعی هایی با گوشه های بسیار طریف ساخته خواهند شد تا هنگان نصب بر روی دیوار به صورت کامل به آن چسپیده و درزی بین آنها و دیوار به وجود نیاید. قابلیت دیگری که فقط در کولر گازی سامسونگ وجود دارد، WIND FREE است. به وسیله این قابلیت می توانید بدون احساس کردن فشار پرتابی باد، گرم یا حنک شوید چراکه باد پرتابی مستقیما به سمت شما نخواهد آمد و بر خلاف دیگر کولر ها به صورت مارپیچی از طرفین به فضای داخلی اتاق شما وارد خواهد شد.

 کولر گازی سامسونگ

FAST COOLING از دیگر ویژگی های مهم و کاربردی در کولر هاست که به وسیله ریموت کنترل و اتصال هوشمند تنطیم می شود و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن هر نوع مساحتی را سرد ویا اینکه خنک نماید. تقریبا همه نوع کولر های گازی سامسونگ به وسیله اتصال دهنده هوشمند SMART THING به گوشی های هوشمند امروزی متصل می شوند تا بتوانید از راه بسیار دور نیز آنها را تنظیم نمایید. اگرچه قیمت این کولر ها از دیگر اسپلیت ها مقداری بالاتر است اما امکاناتی که در آنها نهفته است به مراتب بیشتر و شگفت انگیز تر از دیگر اسپلیت هاست. یکی دیگر از سیستم هایی که در اسپلیت های دو تکه سامسونگ یافت می شود، وجود توانایی پرتاب باد به چهار جهت مختلف است که به وسیله ان می توانید هوا را در جهتی که می خواهید حرکت دهید تا از راحتی و آسایش بیشتری برخوردار شوید.

مشخصات کمپرسور کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSSS:

کمپرسور های مورد استفاده در اسپلیت های دو تکه سامسونگ از نوع اینورترر دجیتال هستند که در AR25MSSS نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این کمپرسور به گونه ای طراحی شده است که دارای بهترین نوع قطعات بوده که به صور دقیقی در کنار یکدیگر قرار داده شده اند تا بهترین بازده و مصرف را به دلیل نبود اصطکاک ایجاد نمایند. در کنار این عوامل، از گاز مبرد R-410A نیز استفاده شده است. این گاز برخلاف دیگر گاز های مورد استفاده در کولر های با دیگر برند ها، نه تنها به محیط زیست آسیب نمی رساند بلکه به دلیل انبساط عالی خود به مراتب به مصرف کمتر کمک می نماید. به این ترتیب کارشناسان به این مدل از اسپلیت های دو تکه سامسونگ، برچسپ انرژی A را اختصاص داده است. کندانسور خارجی با لایه ای از فلز ضد زنگ احاطه شده است تا در برابر هو نوع تغییراتی مقاوم باشد. همچنین AR25MSSS دارای مقاومت بسیار بالای در برابر تغییرات ولتاژ است.

مشخصات کمپرسور کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSSS:
مشخصات پنل داخلی کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSSS

پنل داخلی از مهمترین قسمت های هر اسپلیتی برای طراحی است به همین دلیل در AR25MSSS از خلاقیت بالای برای طراحی آن استفاده شده است. فناوری TRIANGLE DESIGN در این مدل نیز استفاده شده است تا جذابیت ان به مراتب بالاتر برود. بر روی این پنل یک عدد فیلتر مواد و گرد وغبار وجود دارد که به راحتی می تواند بهترین فیلتراسیون را انجام داده و بعد از هر بار ساتفاده آن را شستشو داد. لبه های زیبای آن نهایت سادگی را ایجاد کرده اند تا جایی که سبکی نوین را ارائه خواهند داد. رنگ سفید براق آن با بدنه ای از جنس پلاستیک فشرده باعث می شود که به هیچ وجه به زنگ زدگی و فرسودگی دچار نشود. پره های پنل داخلی دارای حالتی بسیار خاص هستند تا فناوری و سیستم WIND FREE را ایجاد نمایندو این سیستم می تواند هوای پرتابی را به صورت نیم دایره ارسال کند تا فشار هوای پرتابی به صورت مستقیم به استفاده کنندگان نخورد. کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSSS از همان ابتدا به‌گونه‌ای طراحی شده که به‌طور شگفت‌انگیزی کارآمد باشد. در طراحی مثلثی آن، عرض و زاویه خروجی بهبود یافته است و پره‌های اضافی v شکل رسیدن هوا به نقاط دورتر و کناره‌ها را تضمین می‌کنند.

مشخصات پنل داخلی کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSSS
6-کولر گازی ایوولی

برند ایوولی یکی از بهترین برند های داخل ایران است که توانسته است تا طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند. این برند در کشور چین تولید می شود اما به سقارش کشور ایتالیا ساخته خواهد شد و دارای ویژگی های بسیار برجسته تری است. کولر گازی های آن دارای طراحی شیک و ظریفی هستند و با بدنه ای تیتانیومی و گلدن می توانند ماندگاری بسیار بالایی را به اثبات برسانند. کمپرسور موجود در آنها از نوع روتاری است که سری آن ها نیز اغلب GMCC است. این کمپرسور دارای قطعات داخلی منظم و برجسته ای است تا کمترین اصطکاک را ایجاد کرده و در ادامه میزان مصرف کمی را بر جای بگذارند. گاز مبرد استفاده شده در آنها R22 و R-410a  است. این دو نوع گاز به راحتی منبسط شده و انرژی بسیار کمی برای این تبدیل مصرف می کنند. پنل داخلی کولر گازی یا اسپلیت های ایوولی در نمای ظاهری یا بیرونی خود یک عدد نمایشگر سفید رنگ دارند که آخرین اطلاعات و دمای کولر را به نمایش می گذارد. نمایبشگر های سفید رنگ برای اولین بار در کولر گازی های ایوولی به کار گرفته شده اند.

کولر گازی ایوولی
پنل داخلی کولر گازی ایوولی مدل EVCIS-24K-J

پنل داخلی کولر گازی EVCIS-24K-J دارای اهری بسیار زیبا و شیک بوده تا حدی که هر بیننده ای را به خود جذب می نماید. بدنه آن در نوع های تیتانیومی و گلدن تولید شده و هر دوی آن ها در برابر شرایط بسیار بد و رطوبت بالا مقاومت بالایی را ایجاد خواهند نمود. این پنل دارای پره هایی بسیار مخصوص است چراکه می توانند هوای پرتابی را به صورتی بسیار شبیه به سه بعدی پخش نمایند تا حتی بسته ترین مناطق داخل خانه شما نیز از هوای گرم یا خنک بهره مند شود. یکی دیگر از ویژگی های EVCIS-24K-J وجود طراحی سه وجهی برای آن است که هم باعث نصب راحت آن خواهد شد و هم اینکه هوای پرتابی با حالت بهتری به سمت استفاده کنندگان پرتاب خواهد شد. بر روی نمای ظاهری یک عدد نمایشگر سفید رنگ وجود دارد که هر نوع اطلاعاتی از قبیل دمای داخلی کولر را برای کاربران به نمایش می گذارد. این پنل در قسمت داخلی دارای یک فیلتر بهداشتی سه لایه است. این فیلتر نسبت به حذف هر نوع عوامل بیگانه از قبیل میکروب ها و گرد و غبار ها اقدام می نماید و محیطی بهداشتی و کاملا سالم را برای شما عزیزان ایجاد خواهد نمود.

پنل داخلی کولر گازی ایوولی مدل EVCIS-24K-J
کمپرسور کولر گازی ایوولی مدل EVCIS-24K-J

پنل خارجی نسبت به پنل داخلی از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه هم گاز مبرد در آن قرار دارد و هم اینکه کمپرسور نیز در آنجا به فعالیت می پردازد. کمپرسور روتاری موجود در EVCIS-24K-J دارای قطعات بسیار خاصی است تا بتواند مصرف را کاهش داده و بازده را به مراتب نسبت به بقیه هم رده ها افزایش دهد. بدنه پنل خارجی از نوع فلز های بسیار سخت است چراکه برای مناطق گرم و حاره ای طراحی شده و باید دماهای بالای 55 درجه را به خوبی تحمل کرده و دچار اختلال کارکرد نشود. گاز مبرد r-410a نیز بر خلاف دیگر گاز های مصرفی به محیط زیست هیچ آسیبی وارد نکرده و با انرژی بسیار کمتری منبسط می شود که این عمل نیز خود به مصرف کمتر در EVCIS-24K-J کمک می نماید. پره های پنل خارجی از نوع گلدن هستند به این معنی که در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت خواهند داشت و ماندگاری بالایی را به ثبت می رسانند.

کمپرسور کولر گازی ایوولی مدل EVCIS-24K-J
7- کولر گازی یونیوا

یکی دیگر از برند های خوش فروش داخل بازار ایران، برند ایوولی است که محصولات عالی و مقرون به صرفه ای را نیز تولید می نماید. اما مهمترین محصولات این برند کولر گاز یا اسپلیت های دو تکه آن هستند. این اسپلیت ها دارای کمپرسور های قوی با نام مستعار روتاری هستند که برای مناطق گرم و حاره ای تولید شده اند مهمترین نکته در مورد کمپرسور ها و موتور های موجود در برند یونیوا این است که توسط برند گری ساخته شده اند اما در یونیوا از آن ها استفاده شده است به همین دلیل از ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر هم رده های خود برخوردارند. پنل داخلی آن ها از پلاستیک سخت ساخته شده است و این باعث می شود حتی در برابر ضربه های سهمگین اتفاقی نیز مقاومت داشته باشند. فیلتر کربن موجود در آنها به همراه فیلتر های گرد و غبار، برای سلامت بیشتر کاربران تعبیه شده اند و محیطی کاملا بهداشتی را ایجاد می کنند. بعضی از مدل های کولر گازی یونیوا دارای نمایشگری بر روی نمای ظاهری خود هستند. این نمایشگر دما را به خوبی برای استفاده کنندگان به نمایش می گذارد. گاز مبرد استفاده شده در آنها یا R22 بوده و یا اینکه R-410a است.

کولر گازی یونیوا
پنل داخلی کولر گازی یونیوا مدل UN-MS24

پنل داخلی UN-MS24 با ساختار فوق العاده خود دارای رنگ سفید براق است به همین دلیل جذابیت بسیاری را خلق کرده است. بدنه آن از جنس پلاستیک مرغوب ساخته شده است و می تواند در برابر گرد وخاک و تغیرات دمایی مقاومت بالایی را ثبت کند. این پنل در قسمت بالایی خود هیچ جزیاتی را نداشته اما در قسمت پایینی دارای پره های مخصوصی است تا به وسیله آن ها وظیفه پخش هوای گرم یا خنک را به خوبی انجام دهد. در داخل این پنل داخلی یک عدد فیلتر وجود دارد که نسبت به خذف و از بین بردن تمامی عوامل بیگانه و معلق در هوا اقدام می نماید و هوایی صاف و بی آلاینده را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

پنل داخلی کولر گازی یونیوا مدل UN-MS24
کمپرسور کولر گازی یونیوا مدل UN-MS24

کمپرسور UN-MS24 از فلز های بسیار خوبی ساخته شده است تا در برابر عواملی همانند دمای بسیار بالا و همچنین شرایط بد جوی مقاومت بالایی داشته باشد و دچار اختلال عملکرد نشود. در داخل این پنل رادیاتور هایی وجود دارد که از جنس مس ساخته شده اند. شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا ا جنس آلومینیوم نیست؟ باید گفت که اگر به رادیاتور های آلومینیومی ضربه وارد شود به هیچ وجه قابل تعمیر نیستند اما رادیاتور های مسی هم قابل تعمیر هستند و هم اینکه به خوبی گرما را از خود عبور می دهند. کمرپسور روتاری ساخت برند گری نیز با قطعات خود مصرف بسیار کمی را ایجاد کرده و بازده را در مقایسه با هم رده های آن به مراتب بالاتر خواهد برد. این پنل دارای فن های ضد زنگ و رطوبت نیز می باشد.

کمپرسور کولر گازی یونیوا مدل UN-MS24
8- کولر گازی جنرال

جنرال از آندسته شرکت هایی است که بیش از نیم قرن تلاش و خدمتی بی پایان را برای تولید بهترین محصولات ردر سرتاسر جهان داشته است و همواره توانسته است تا رضایت مشتریان خود را در اینباره کسب نماید. کوبر های گاز یا اسپلیت های دو تکه نیز از مهمترین محصولات تولیدی این شرکت هستند که نمونه های موجو در ایران همگی در کشور چین مونتاژ می شوند. مدل های لبخند و شکار و ZH از برجسته ترین مدل های این برند هستند که در ظرفیت های 12 تا 30 هزار به تولید می رسند. این کولر های گازی با برند جنرال دارای کمپرسوری از نوع روتاری هستند که ضمن ایجاد بازدهی بسیار بالاتر نسبت به هم رده های خود، قدرتی کافی برای گرم یا خنک نگه داشتن محیط داخلی خانه شما ایجاد خواهند نمود. گاز مبرد مورد استفاده در آن ها از نوع R22 و R-410A است که از اولی به دلیل وجود گاز کلر بسیار کم استفاده می شود. طراحی پنل آنها با بهترین جنس ها صورت می گیرد که علاوه بر استحکام بالا، ظرافت خاصی را نیز به همراه خواهند داشت. تنها مشکل کولر های گازی جنرال نبود سیستم اینورتر است که آن نیز به دلیل وجود قطعات کم مصرف در آنها جبران شده است.

کولر گازی جنرال
پنل داخلی کولر گازی جنرال طرح لبخند

پنل داخلی کولر گازی جنرال طرح لبخند با ساختار شیک و ظریفی که دارد می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند چراکه ساختار و نمای ظاهری آن به شکل لبخند طراحی شده و ظرافت خاصی در آن به کار رفته است. پره های موجود در قسمت جلویی هوا را به تمامی قسمت های فضای داخلی اتاق پخش می کنند تا هیچ قسمتی از هوای پرتابی بی نصیب نمایند. رنگ بدنه سفید براق بوده که کناره های مخصوص آن با رنگ آبی تزین شده است. این پنل دارای یک عدد نمایشگر است که به وسیله ان آخرین وضعیت و دمای داخلی کولر را به نمایش می گذارد.

پنل داخلی کولر گازی جنرال طرح لبخند
کمپرسور کولر گازی جنرال طرح لبخند

کمپرسور این اسپلیت دو تکه جنرال هم از آلیاژ های بسیار سخت و محکمی ساخته شده است تا در برابر دما های زیاد نیز بتواند مقاومت بالایی داشته باشد. کمپرسور که در قسمت داخلی پنل است، از نوع روتاری مخصوص مناطق T1 است. این کمپرسور همواره بهترین بازده و کمترین مصرف را به ثبت می رساند تا اثر مضر نبود اینورتر در کولر گازی جنرال طرح لبخند جبران شود. پره های بیرونی گلدن آن در برابر هر نوع شرایط بد آب و هوایی و زنگ زدگی محفوظ هستند. در کولر گازی جنرال طرح لبخند از گاز مبرد R22 استفاده می شود. این گاز با کمترین انرژی منبسط می شود که در این حالت نیز انرژی بیشتری صرفه جویی می شود.

کمپرسور کولر گازی جنرال طرح لبخند
9- کولر گازی زانتی

زانتی یکی از شرکت های سازنده کولر گازی تازه تاسیس در جهان است که در کشور چین فعالیت می کند. این برند چند سالی است که توانسته است تا طرفداران بسیاری را به خود جلب کند و محصولات بی نظیری را به بازار عرضه کند. یکی از برتری های این برند، وجود کمپرسور روتاری در کولر گازی های آن است که توسط برند GMCC ساخته می شوند. بدین ترتیب نسبت به مصرف آن هیچ نگرانی نداشته باشید. گاز مورد استفاده در آن ها از نوع R-410a است که نسبت به دیگر گاز ها همانند R22 هم با انرژی کمتری منبسط می شود و هم اینکه  گاز کلر را در ساختار خود ندارد چراکه این گاز به محیط زیست آسیب وارد خواهد نمود. همه نوع کولر های گازی با برند زانتی موجود در بازار دارای گرید انرژی B هستند و می توانند تا حد 60 درصد انرژی را صرفه جویی کنند. کولر گازی های زانتی به هیچ وجه رطوبت موجود در هوا را افزایش نخواهند داد و فیلتر مخصوصی برای خذف گرد و غبار و ویتامین C دارند تا هوایی کاملا صاف را به شما عزیزان تحویل بدهند.

کولر گازی زانتی
پنل داخلی کولر گازی زانتی مدل zmsa-36ho1raaa

پنل داخلی این کولر گازی فوق العاده 36000 هزار زانتی دارای بدنه ای پلاستیک بسیار سخت است و می تواند در برابر اکثر ضربه های محکم و ناگهانی مقاومت خوبی را به ثبت برساند. بر روی بدنه آن لیبل زانتی حک شده است که نشان از اصالت و اصل بودن کالا ست تا در مورد اصالت کالا اطمینان حاصل نمایید. این پنل دارای پره های مخصوصی بوده که هوا را در چهار جهت پرتاب می کند تا کل فضای داخل خانه شما از هوای گرم یا خنک بهره مند شود. یک عدد فیلتر بسیار کاربردی نیز در پنل داخلی وجود دارد که ریز ذرات و گرد و غبار ها را از بین برده و به هوای ورودی ویتامین C اضافه می کند.

پنل داخلی کولر گازی زانتی مدل zmsa-36ho1raaa
کمپرسور کولر گازی زانتی مدل zmsa-36ho1raaa

کمپرسور برخلاف پنل داخلی از بدنه ای بسیار مستحکم فلزی برخوردار است. این بدنه باعث می شود تا در برابر هر نوع شرایط بد آب و هوایی مقاومت داشته باشد و دچار زنگ زدگی نشود. کمپرسور موجود در zmsa-36ho1raaa از نوع روتاری است اما کشور سازنده آن ژاپن با برند توشیباست. کمپرسور موجود در zmsa-36ho1raaa همراه با قطعات داخلی می توانند صرفه جویی 60 درصدی را به ثبت برسانند به همین دلیل نیز گرید انرژی اختصاص داده شده به آنها B است. کندانسور موجود در پنل بیرونی نیز از نوع طلایی است و این ساختار باعث شده تا این قطعه نیز در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد. گاز مبرد موجود در این اسپلیت دو تکه از نوع R-410a است. این گاز مبرد بر خلاف دیگر گاز ها، در ساختار خود کلر ندارد و برای محیط زیست هیچ خطر و آسیبی ندارد و همچنین برای منبسط شدن به انرژی کمتری نیاز دارد.

کمپرسور کولر گازی زانتی مدل zmsa-36ho1raaa
10- کولر گازی مدیا استار

مدیا استار یکی دیگر از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین کولر گازی های موجود در بازار ایران است. این برند چینی از سال 1985 شروع به تولید کولر گازی کرده است که توانسته است تا مدل های بسیار جذابی را به تولید برساند. کمپرسور های روتاری مخصوص مناطق گرم و دی سی اینورتر های عالی آن همراه با سیستم اینورتر هم می توانند مصرف را کاهش دهند و هم اینکه صدای خروجی را به کمترین میزان ممکن برسانند. همه نوع کولر های گازی مدیا استار دارای یک عدد نمایشگر مخفی بر روی بدنه و نمای بیرونی خود در پنل داخلی هستند که با دکمه روی ریموت کنترل روشن می شود و آخرین دما و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد. فن های بیرونی این کولر گازی های دیواری از نوع طلایی هستند و در برابر انواعی از شرایط بد و رطوبتی مقاومت خواهند نمود. در کولر گازی های مدیا استار یک سنسور هوشمند وجود دارد که به حضور افراد بسیار حساس است و اگر حضوری را حس ننماید خود به خود خاموش می شود. بعد از هر بار استفاده نیز این کولر ها ترشحات داخلی را خشک خواهند نمود تا مکانی برای رشد باکتری ها نباشند.

 کولر گازی مدیا استار
پنل داخلی کولر گازی مدیا استار مدل MS-S24000

پنل های داخلی همیشه باید دارای طراحی بسیار زیبایی باشند تا بتوانند دکوراسیون خانه شما را تحت تاثیر جذابیت خود قرار بدهند. بدن این پنل ها از نوع پلاستیک بسیار سخت است و رنگ سفید براق نیز خلاقیتی عالی را به استایل آنها بخشیده است. بر روی پنل کولر گازی مدیا استار مدل MS-S24000 یک عدد نمایشگر مخفی وجود دارد که می توان از طریق ریموت کنترل آن را آشکار کرد و از آخرین وضعیت دمای کولر باخبر شد. پره های آن می توانند پرتاب باد را به همه جوانب کنترل نمایند و آسایشی عالی را به ارمغان بیاورند. همچنین یک عدد فیلتر در پنل داخلی وجود دارد که نسبت به حذف و از بین بردن عوامل بیماری زا و گرد و غبار اقدام می نماید.

پنل داخلی کولر گازی مدیا استار مدل MS-S24000
کمپرسور کولر گازی مدیا استار مدل MS-S24000

کمپرسور از لحاظ اهمیت، برتر از پنل داخلی است چراکه قدرت اصلی از آن نشات می گیرد. این پنل دارای بدنه ای از جنس فلز با آلیاژ های بسیار سخت است چراکه از نوع t3 بوده و برای مناطق گرم و حاره ای ساخته شده است. بدین ترتیب می تواند در برابر اکثر عوامل و شرایط بد آب و هوایی مانند دماهای بالای 55 درجه دوام بیاورد. کمپرسور آن از نوع D C Inverter است که علاوه بر مصرف بسیار پایینی که ایجاد می نماید، سر و صدای آنچنانی نیز ندارد و در حالت حداکثری تنها 55 دسیبل صدای خروجی دارد. مصرف در MS-S24000 به قدری پایین است که کارشناسان به آن برچسپ انرژی A را اعطا کرده اند. پره های فن طلایی هستند و این باعث می شود در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت سختی داشته باشند. محافظ کمپرسور نیز، کمپرسور دی سی اینورتر را در برابر تغییرات الکتریسیته محفوظ نگه می دارد. و در آخر در MS-S24000 از گاز مبرد R-410a استفاده شده است که برخلاف دیگر گاز ها نه تنها به محیط زیست آسیبی وارد نخواهد کرد بلکه می تواند حالت منبسط شدن خود را با انرژی کمتری به ثمر برساند.

کمپرسور کولر گازی مدیا استار مدل MS-S24000
11- کولر گازی جنرال گلد

اگر سری به بازار های داخلی بزنید، متوجه حضور گسترده کولر های گازی با برند جنرال گلد می شوید. این کولر گازی ساخت کشور آمریکا است اما قطعات ان در چین مونتاژ شده و به بازار ایران راه پیدا می کنند. این نوع از ک.لر گازی های جنرال در سه سری سوپر، پلاتینیومی و پیستونی به بازار های ایران راه پیدا کرده اند. کولر گازی های جنرال گلد از کمپرسوری به نام روتاری بهره می برند که همه نوع این کمپرسور ها برای مناطق گرم و حاره ای طراحی شده اند تا بتوانند شرایط سخت موجود در آن جا را به راحتی تحمل نمایند. گاز موجود در آنها از نوع R22 یا R-410A است و به راحتی با کمترین انرژی منبسط می شوند. پره های کمپرسور که در فن قرار دارند از نوع طلایی هستند و این بدان معنی است که در برابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. این کولر گازی ها دارای عملکرد سرمایشی گرمایشی هستندو این گفته بدان معنی است که می توان از آن ها هم در زمستان و هم در تابستان استفاده کرد. پره های داخلی به گونه ای ساخته می شوند تا بتوانند هوای پرتابی را در همه جهات کنترل کنند. همچنین این هوای پرتابی از 10 تا 30 متر پرتاب می شود و همه محیط داخلی خانه شما را در بر می گیرد.

کولر گازی جنرال گلد
پنل داخلی کولر گازی جنرال گلد مدل GG-S24000 Platinum

پنل داخلی کولر های گازی به این دلیل که همیشه در معرض دید هستند باید دارای طراحی برجسته ای باشند و بتوانند دکوراسیون خانه را تحت تاثیر قرار بدهند. خوبشختانه در مدل GG-S24000 Platinum این پنل با بدنه ای پلاستیکی و رنگ سفید براق توانسته است تا جذابی خاصی را به خود اختصاص داده باشد. یک عدد فیلتر سه لایه مخصوص برای از بین بردن همه نوع عوامل بیماری زا و گرد و غبار در این پنل وجود دارد. پره های کنترل کننده نیز، هوای خروجی را در همه جهات کنترل می کنند تا همه بخش های محیط داخلی خانه از این هوا بی نصیب نباشند. به طور کلی ساختار پنل داخلی به صورتی است که در برابر گرد و غبار و تغییرات دمایی مقاوم است و می تواند بدون تغییر، سال ها به فعالیت بپردازد.

پنل داخلی کولر گازی جنرال گلد مدل GG-S24000 Platinum
کمپرسور کولر گازی جنرال گلد مدل GG-S24000 Platinum

اکثر کولر گازی هایی که به منطقه خاورمیانه وارد می شوند دارای پنل بیرونی مخصوص مناطق حاره ای هستند و می توانند در برابر دماهایی بالا نیز مقائمت داشته باشند. GG-S24000 Platinum نیز از این گونه کولر ها بوده و خارج از این موضوع، دارای کمپرسور روتاری بوده و آنچنان می تواند مصرف را پایین بیاورد که برچسپ A به ان اختصاص داده شده است. پره های فن با ساختار طلایی خود در برابر هر نوع رطوبت بالا و زنگ زدگی مقاوم هستند. محافظ موجود در پنل بیرونی، کمپرسور را در برابر تغییرات ناگهانی الکتریسیته محافظت می نماید. صدای خروجی از این پنل ها بیشتر از 45 دسیبل نخواهد بود.

کمپرسور کولر گازی جنرال گلد مدل GG-S24000 Platinum
12-کولر گازی بوش

بوش از آن دسته برند هایی است که در تاریخ چند دهه ای خود بهترین محصولات خانگی را به تولید رسانده است. این برند آلمانی که در کشور هایی نظیر چین و ترکیه مونتاژ می شود دارای کولر گازی های دیواری و ایستاده نیز بوده و آن ها را در ظرفیت های 12 تا 60 هزار تولید می نماید. کمپرسور روتاری نوع GMCC آنها با گاز های مبرد R22  و R-410a توانسته اند تا مصرف بسیار پایینی را به ثبت برسانند و گرید انرژی A را برای خود به ارمغان بیاورند. این کولر های گازی دارای فیلرتی سه لایه هستند تا بتوانند هر نوع ریز ذرات و گرد و غباری را به دام بیاندازند و محیطی سالم را تحویل سما عزیزان بدهند. پنل داخلی و خارجی آن بهترین مقاومت را در براربر شربه های ناگهانی ایجاد خواهند نمود.

کولر گازی بوش
پنل داخلی کولر گازی بوش مدل B1ZMI24100

پنل داخلی از نوع پلاستیک درجه یک بوده که با رنگ سفید براق آراسته شده است. در نمای ظاهری آن لیبل بوش حک شده و در قسمت راست آن یک عدد نمایشگر سفید رنگ وجود دارد که اطلاعات دمایی را به نمایش می گذارد. پره های خوش استایل آن می توانند هوای پرتابی را به شکل های مختلف در چهار جهت منتقل کنند و در زیر آن ها یک عدد فیلتر سه لایه وجود دارد و به حذف عوامل بیگانه همانند میکروب ها و گرد و غبار می پردازد و هوایی صاف و بی آلاینده را ایجاد خواهد نمود.

پنل داخلی کولر گازی بوش مدل B1ZMI24100
کمپرسور کولر گازی بوش مدل B1ZMI24100

یونیت های بیرونی باید دارای بهترین بدنه باشند تا بتوانند در هر چهار فصل بدون اینکه دچار خوردگی شوند، ماندگار باشند. در B1ZMI24100 نیز این پنل خارجی دارای بدنه فلزی بوده و شرایط دمایی -15 تا 65 درجه را تحمل خواهد نمود. کمپرسور روتاری GMCC موجود در آن در ارتباط با گاز مبرد R-410A می تواند الگوی مصرفی بر طبق گرید انرژی A را تولید نماید. پره های فن از نوع طلایی هستند و ماندگاری بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی ایجاد خواهند نمود. صدای پنل خارجی در سخت ترین شرایط تا میزان حداکثری 51 دسیبل خواهد رفت.

کمپرسور کولر گازی بوش مدل B1ZMI24100
13- کولر گازی شارپ

شارپ از جمله برند های مهم و برجسته کشور ژاپن است که در بازار های ایران از نامی آشنا و فروش فوق العاده برخوردار است. کولر گازی با برند شارپ از قطعات ساخت ژاپن تولید می شود اما این قطعات در کشور هایی همانند چین و مالزی نیز مونتاژ می شوند. کمپرسور های به کار رفته در آنها از نوع روتاری، پیستونی و اسکرال است. این کمپرسور ها در ارتباط با گاز های مبردی همانند R22 و R-410A خواهند توانست تا مصرفی عالی در حد گرید های انرژی A و B ایجاد نمایند. ظرفیت این کولر ها از 9000 شروع شده و تا 30 هزار ادامه پیدا می کند. فیلتر های بهداشتی سه لایه برای ایجاد محیطی بهداشتی، نمایشگر های دما، تایمر های 24 ساعته و پرتاب باد در همه جوانب از دیگر ویژگی های کاربردی این کولر ها گازی با برند SHARP هستند.

کولر گازی شارپ
پنل داخلی کولر گازی شارپ مدل AY-A30ECI / AE-A30ECI

پنل داخلی اکثر کولر گازی های موجود در بازار دارای طراحی سه وجهی است تا بتواند بهترین شرایط برای پرتاب باد را ایجاد نماید. در AY-A30ECI / AE-A30ECI نیز این پنل دارای بدنه ای از جنس پلاستیک محکم درجه یک است و با رنگی سفید براق آراسته شده است. پنل داخلی دارای نمایشگری برای نمایش آخرین اطلاعات اعم از دمای داخلی است. پره ها ی پرتاب باد می توانند با باد را تا 14 متر پرتاب کرده و یا اینکه مسیر آن را در چهار جهت مختلف عوض کنند. فیلتر بهداشتی سه لایه برای گرد و غبار واز بین بردن باکتری های تهدید کننده سلامت انسان در زیر این پره ها حضور دارد و قابلیت شستشو را نیز به همراه خود دارد.

پنل داخلی کولر گازی شارپ مدل AY-A30ECI / AE-A30ECI
کمپرسور کولر گازی شارپ مدل AY-A30ECI / AE-A30ECI

پنل خارجی AY-A30ECI / AE-A30ECI با بدنه ای از جنس فلز در برابر همه نوع ظرایط بد آب و هوایی و خوردگی های فضلی مقاوم است تا بتوان عملکرد خود را برای مدت زمان طولانی حفظ نماید. کمپرسور روتاری GMCC موجود در آن با قطعات داخلی خود در کنار یکدیگر کمترین اصطکاک را ایجاد خواهد کرد و در ارتباط با گاز مبرد R-410A گرید انرژی A را به ارمغان می آورند. فن آن با آلیاژ های مخصوصی ساخته شده است و در برابر رطوبت بالا به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی شود.

کمپرسور کولر گازی شارپ مدل AY-A30ECI / AE-A30ECI
14- کولر گازی توشیبا

توشیبا از آندشته برند هایی است که اهمیت بسیار زیادی به کیفیت محصولات خود می دهد و توانسسته است تا طرفداران زیادی را با این روش جمع کند. کولر گازی های توشیب از سال 1981 به بعد به بازار ها راه پیدا کرده اند و امروزی با کمپرسور های روتاری و پیستونی و گاز مبرد های  R22 و R-410a به بازار های ایران راه پیدا کرده اند. مهمترین خصلت در کولر گازی های توشیبا وجود فیلتر های بسیار خاص است. فیلتر زئولیت و IAQ از خاص ترین انها هستند که 99.99 درصد از میکروب ها و انگل های ریز را از بین برده و محیطی کاملا بهداشتی را ایجاد خواهند نمود. ظرفیت آن ها از 10000 شروع شده و تا 32 هزار ادامه می یابد. اگرچه قدرت آنها بسیار زیاد است اما مصرف آنها بسیار کم بوده و می توانند بازده عالی را به ثبت برسانند. گرید انرژی نسبت داده شده به کولر های گازی توشیا A و B است.

کولر گازی توشیبا
 پنل داخلی کولر گازی 24000 توشیبا مدل RAS_24N3AH_E

پنل های داخلی همیشه باید دارای جذابی خاصی باشند تا بتوانند هر بیننده ای را به خود جذب کنند و با دکوراسیون خانه شما ست شوند. بدنه پلاستیکی آن از نوع درجه یک بوده و در برابر اکثر ضربه ها مقاوم است و همچنین تغییرات دما هیچ تاثیری بر روی آن ندارد. بر روی قسمت پایینی نمای بیرونی پنل در سمت راست، یک عدد نمایشگر کوچک وجود دارد که اطلاعاتیی از قبیل دمای فعلی کولر را به نمایش می گذارد. فییلتر زئولیت و آنتی باکتریال موجود در زیر پره های مخصوص کنترل باد نیز به نوبه خود به حذف عوامل بیگانه از جمله میکروب های مزاحم و مضر می پردازد.

 پنل داخلی کولر گازی 24000 توشیبا مدل RAS_24N3AH_E
کمپرسور کولر گازی توشیبا مدل RAS_24N3AH_E

پنل یا یونیت خارجی از جنس فلز ساخته شده است. این کار به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط بد آب وهوایی در منطقه خاورمیانه است و به خوبی نیز جوابگو خواهد بود. در داخل آن کمپرسور روتاری با توان و ظرفیت فوق العاده خود هرکاربری را به خوب جذب می نماید.  در RAS_24N3AH_E از گاز مبرد R-410A استفاده می شود تا هم مصرف کمتری را به ارمغان بیاورد و هم اینکه کمتر به محیط زیست بر خلاف R22 آسیب وارد کند. پره از جنس فلز ها و آلیاژ های مخصوصی هستند که خوردگی و رطوت بر روی آن ها هیچ اثری نخواهد گذاشت.

کمپرسور کولر گازی توشیبا مدل RAS_24N3AH_E
15- کولر گازی هایسنس

برند هایسنس متعلق به یک شرکت چینی است که چند سالی است در کشور هایی مانند ایران طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. این برند محصولاتی بسیار شیک و مدرن را به تولید انبوه می رساند که کولر های گازی یکی از آنه اهستند. این کولر ها مصرف کم و ماندگاری بالایی را در کارنامه خود دارند. کمپرسور های قوی موجود در آنها همانند روتاری، ظرفیت هاییی به میزان 10 تا 30 هزار را ایجاد می نمایند. فیلتر های آنتی باکتریال و گرد و غبار نیز از دیگر ساختار های موجود در آنهاست و نسبت به حذف و از بین بردن آلاینده های معلق در هوا اقدام می نماید. میزان صدا در هر دو پنل از 39 دسیبل شروع شده و تا 55 دسیبل ادامه پیدا می کند. بدنه آنها با ساختار سه وجهی و فوق العاده، چشم هر بینده ای را ساعت ها به خود جذب می کنند.

کولر گازی هایسنس
پنل داخلی کولر گازی اسپلیت هایسنس مدل مایا HRH-30TQ

مدل مایا ساخت برند هایسنس دارای ظرفیت 30000 است که علاوه بر قدرت های بالا، پنل داخلی بسیار شیک و مدرنی را نیز در اختیار دارد. این پنل با پره های خود می تواند هوا را به همه جهات پرتاب نماید تا هوا به بسته ترین نقاط نیز برسد. بر روی این پنل یک عدد نمایشگر مخفی وجود دارد که به وسیله ریموت کنترل نمایش داده می شود و اطلاعاتی از جمله آخرین دما را به کاربران نشان خواهد داد. در داخل پنل داخلی HRH-30TQ فیلتری برای تصفیه هوا از عوامل بیماری زا قرار داده شده است.

پنل داخلی کولر گازی اسپلیت هایسنس مدل مایا HRH-30TQ
کمپرسور کولر گازی هایسنس مدل مایا HRH-30TQ

کمپرسور نیز همانند پنل داخلی دارای ساختار ضد ضربه و بسیار مدرن است. بدنه به صورت خلاقانه طراحی شده است به گونه ای که در برابر رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم خواهد بود. کمپرسور موجود در آن از نوع روتاری است. این کمپرسور با دارا بودن قطعاتی ظریف و صاف می تواند حالتی بدون اصطکاک را ایجاد کرده و مصرف را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد. پره ها در فن موجود در HRH-30TQ از آلیاژ هایی ضد زنگ ساخته می شود که به معنای آن است که دارای طول بسیار بیشتری نسبت به هم رده های خود هستند. میزان مصرف HRH-30TQ بر اساس گرید انرژی A است که به معنای مصرف استاندارد و حتی کمتر آن است.

کمپرسور کولر گازی هایسنس مدل مایا HRH-30TQ

راهنمای خرید کولر گازی

فقط کافیست تا سری به داخل بازار های ایران از جمله بازار بانه بزنید تا متوجه حضور گسترده انواعی از کولر گازی های مختلف بشوید. این گستردگی در ظرفیت و برند، می تواند هر انسانی را سردرگم کرده و باعث اشتباهاتی در انتخاب بشود. برای جلوگیری از این اتفاق ها و باید به چند نکته زیر توجه کرد:

 1. مراکز خرید معتبری را انتخاب نماید: تعداد بسیار زیادی از فروشنده ها در بازار ها پیدا می شود که اکثرا دارای جنس های فیک و به درد نخور بوده و محصولاتی بی پایه و اساس را به فروش می رسانند. فروشگاه های دارای نمایندگی و اعتبار چند ساله می توانند بهترین گزینه برای انتخاب باشند. سایت های فروشگاهی نیز از جدیدترین فروشندگان هستند و می توانند راه کاری برای خرید محصولی با کیفیت باشند. سایت فروشنده دات کام از این دسته سایت هاست که خشوبختانه چند سالی است که توانسته است تا نظر مثبت خریداران را به خود جذب نماید.
 2. قبل خرید بررسی نماید: منظور از این جمله این است که وقتی برای خرید محصولی اقدام می نمایید، قبل آن باید اطلاعات دقیقی از آن بدست آورده باشید تا فروشندگان نتوانند جنس های چینی و کپی را به عناون اصل به شما عزیزان بفروش برسانند. سایت های اصلی سازنده و حتی سایت های نظیر سایت فروشنده دات کام، اطلاعات محصول اسلی را درج خاهند نمود تا شما عزیزان بتوانید از آن ها استفاده نمایید.
 3. مشخصات محصول را با دقت بررسی نمایید: وقتی که به خرید یک محصول اقدام نمودید، به تمامی ویژگی های محصول دقت کافی داشته باشید چراکه محصول های کپی و یا غیز اصل حتما یک ناهماهنگی با محصول اصلی خواهند داشت و شما عزیزان به دنبال آن ناهماهنگی و تفاوت بگردید.
 4. به قیمت محصول بسیار دقت کنید: شاید گمراه کننده ترین راه همان قیمت باشد چراکه بعضی خریداران فقط با شنیدن قیمت پایین سریعا اقدام به خرید خواهند نمود جدای از اینکه محصولات اصلی به هیچ وجه با درصد تخفیف بسیار زیادی به فروش نخواهند رسید. برای مثال کولر گازی ال جی با ظرفیت 24000 دارای قسمت 25 میلیون تومان است، محصول غیر اصلی آن در بازار با قیمت 21 میلیون تومان به فروش می رسد و شما عزیزان با این اختلاف قیمت 4 میلیون تومانی سریعا باید کپی بودن آن را تشخیص دهید.
و در آخر

کولر گازی ها امروزه به دستگاه های غیر قابل حذفی در بین ما انسان ها تبدیل شده اند چراکه نبود آن ها می تواند زندگی را این چیزی که الآن هست بسیار بدتر جلوه بدهد. به همین دلیل نیز همواره تعداد برند ها و کمپانی های معروفی اقدام به تولید بهترین کولر گازی ها با مصرفی کم و ساختاری فوق العاده خواهند نمود تا بتوانند این عرصه را به سود به اتمام برسانندو خریداران نیز باید از این فرصت فوق العاده استفاده نمایند تا بهترین محصول را انتخاب و تا سال های سال از آن با نهایت آسایش و راحتی استفاده نمایند.

منبع:WWW.FORUSHANDEH.COM

2 دیدگاه برای “راهنمای خرید کولر گازی و هر آنچه باید در مورد کولر گازی بدانید!

 1. javad گفته:

  سلام. اگر اثر اینورترها صرفا در کاهش جریان راه اندازی باشه طبق محاسبات من جریان راه اندازی اثری کمی در مصرف برق داره! (البته اگر این محاسبات درست باشن)
  مفروضات :
  1) کولر 12000 با توان 1800 وات و جریان نامی 9 آمپر با ضریب توان 0.87
  2) جریان راه اندازی هم 3 برار نامی
  3) تعرفه برق 400 تومان به ازای هر کیلو وات مصرف در یک ساعت که معادل 0.12 تومان به ازای هر کیلو وات مصرف در هر ثانیه!
  4) کولر در هر یک ساعت 5 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش خواهد بود. این به این معناست که کولر هر 10 دقیقه یک بار استارت می کند.
  5) مدت زمان راه اندازی 1 ثانیه
  توان نامی= 1.8 kw
  توان راه اندازی = 230*(3*9)*0.87=5.4 kw
  تعرفه برق به ازای 6 بار راه اندازی در هر ساعت و هربار به مدت 1 ثانیه برابر است با:
  5.4 Kw * 1 S * 6 * 0.12 = 3.89 تومان
  در هر 24 ساعت برابر است با:
  3.89 * 24 = 93 تومان
  در هر ماه:
  93 * 30 = 2800 تومان

  طبق این محاسبات هزینه راه اندازی در هر ماه 2800 تومان شده!! اگر این محاسبات درست باشه هزینه راه اندازی خیلی کمه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.